Перехід на Azure Active Directory

Azure AD — єдина система ідентифікації для доступу як до хмарних, так і локальних застосунків, пристроїв та даних

Керуйте користувачами та доступом до всіх хмарних й локальних застосунків та пристроїв, що використовуються в компанії


Ми щосили намагаємося підлаштуватися до мінливого середовища. Безпекові очікування стейкхолдерів зростають до надзвичайного рівня. Компанії балансують між безпекою клієнтів і співробітників, намагаючись подбати про безперервність плину бізнесу, залишаючись в економічній невизначеності.За результатами опитування компанії Microsoft, 81% бізнесових лідерів відчувають тиск щодо необхідності зниження витрат на безпеку. Однак розумна економія не може відбуватися коштом безпеки або зниженням рівня користувацького досвіду. Для 43% бізнесових лідерів покращення користувацького досвіду залишається пріоритетом, а 41% стверджують, що у їхньому фокусі безпекові заходи для захисту доступу до бізнесових застосунків.

Тенденція до віддаленої роботи збільшує вагу цих проблем для ІТ, адже доступ має бути безпечним — звідки б не здійснювався. Багато бізнесових застосунків, які традиційно працювали лише в офісній мережі, тепер мають бути доступні віддалено. Це змушує ІТ-команди прискіпливіше оцінювати чинну інфраструктуру.

Керування доступом та аутентифікацією

Хто, до чого, коли й за яких умов — проблема розмежування прав доступу гостра для бізнесу як ніколи. Необхідним кроком на шляху її вирішення є консолідація всіх ваших ідентифікаційних даних, застосунків і пристроїв — як локальних, так і хмарних. Так ви зможете керувати доступом до всіх ваших цифрових ресурсів.

Завважте, що навіть звичні застосунки та сервіси від надійних компаній з тих чи інших причин можуть використовувати застарілі протоколи аутентифікації. За даними Microsoft, за 2021 рік кількість атак на ідентифікаційні дані збільшилася втричі. Необхідно подбати про прискіпливішу аутентифікацію користувачів та змінити політики доступу.

З Azure Active Directory ви упевнені, що конкретні люди мають належний доступ до визначених застосунків та сервісів, і маєте змогу скасувати його, коли він більше не потрібен.

Azure Active Directory — система в Microsoft Azure для централізованого керування користувачами, застосунками та пристроями

Що таке Active Directory

Active Directory (AD) — це інтелектуальна служба каталогів у Microsoft Windows Server. Призначена для зручного керування користувачами, ресурсами та службами. AD надає інформацію про об'єкти, дозволяє їх організовувати, керувати доступом до них, встановлює правила безпеки.

Що таке Azure Active Directory

Azure Active Directory (Azure AD) — хмарне доступне як послуга рішення (IDaaS), система Microsoft Azure, що дозволяє керувати ідентифікацією для налаштування доступу користувачів і груп до служб і ресурсів. Це результат «еволюційного» розвитку рішень для керування користувачами та доступом, але не заміна служби каталогів у Windows Server (Active Directory). Azure AD дає змогу організувати єдиний вхід як до хмарних бізнесових стосунків, так і до локальних.

Корпоративний сервіс керування користувачами Azure Active Directory (Azure AD) підтримує єдиний вхід, багатофакторну автентифікацію та умовний доступ. Ці забезпечує захист від 99,9% кібератак. 

В «Магічному квадратні» компанії Gartner® в листопаді 2021 рішення Майкрософт було визнане лідером в галузі «Керування доступом».
  • Єдиний вхід спрощує доступ до застосунків з будь-якого місця.
  • Умовний доступ та багатофакторна перевірка особистості допомагають захистити дані.
  • Єдина панель керування користувачами й доступом спрощує контроль над робочим середовищем.
  • Система керування гарантує, що конкретні користувачі мають доступ до конкретних ресурсів й лише тоді, коли вони цього потребують.

Azure AD спрощує керування користувачами та безпекою, забезпечуючи єдину систему ідентифікації для ваших хмарних і локальних застосунків. Користувачу достатньо один раз увійти в систему, щоб безпечно та безперешкодно отримати доступ до будь-якого застосунку, пристрою чи даних, відповідно до дозволів.

Ключові переваги Azure Active Directory (Azure AD)

🔑 Стабільність, безпека та відмовостійкість робочого середовища

Небачене для локальних рішень поєднання

🚀 Керування користувачами та доступом з одного місця

Єдина система ідентифікації для доступу як до хмарних, так і локальних застосунків, пристроїв та даних

💰 Оптимізація витрат та більша ефективність IT

За даним дослідження Forrester, компанії, які захищають доступ до усіх своїх застосунків за допомогою Azure AD, можуть досягти рентабельності інвестицій у 123%

🔓 Умовний доступ

Інтелектуальний механізм слідування жорстким політикам доступу, який не дратує користувачів, але підтримує високий рівень безпеки

🔐 Захист ідентифікаційних даних користувачів

Інтелектуальне виявлення зламаних облікових записів хмарним штучним інтелектом та негайне реагування на інциденти за автоматизованими сценаріями

🧷 Спрощене керування доступом

Автоматизована зміна доступів користувачів до застосунків і даних протягом їхнього життєвого шляху у вашій організації, наприклад, коли ті переходять в іншу команду або офіс

🔎 Надійна автентифікація навіть без пароля

Відсутність потреби запам'ятовувати пароль, що унеможливлює витік інформації

💡 Тисячі попередньо інтегрованих SaaS застосунків

Галерея застосунків Azure AD весь час поповнюється, організована у структуровані колекції, гарантує просте та швидке підключення нових застосунків на вимогу

💪🏻 Менша залежність від IT спеціалістів

Самостійне керування обліковим записом: перевірка активних входів, скидання пароля, спрощена процедура запитів на доступ

Функціональні можливості Azure AD

Опитування Microsoft демонструє, що компанії в середньому мають до 9 рішень для ідентифікації: окреме рішення для багатофакторної аутентифікації (MFA), окреме для єдиного входу (SSO), окреме для адаптивного доступу тощо. Всі ці рішення від різних постачальників, ними складно керувати й за них доводиться багато платити.

Ми переконані, що ваша компанія використовує застосунки, якими можна керувати з єдиного місця; Azure AD створена саме для цього. Тож скористайтеся усіма можливостями, що пропонує Azure AD, не платіть зайве.

   

   

Поведінкова аналітика

Умовний доступ

Життєвий цикл користувача

Єдиний вхід

Керування привілейованими користувачами

Ієрархія користувачів

Багатофакторна автентифікація

B2B співпраця

Керування пристроями

Керування доступом до мережі

Керування доступом до ідентифікаційних даних клієнтів

📲 Дослідження стану цифрової трансформації від Konica Minolta та Keypoint Intelligence

«Digital Transformation Survey» охопило опитуванням 1,500 респондентів з малих й середніх компаній та великих корпорацій у Європі. Вдалося розкрити проблеми цифровізації компаній та роль ІТ-аутсорсингу у цьому процесі. Ознайомтеся з докладними результатами дослідження Keypoint Intelligence на замовлення Konica Minolta.

Звантажити PDF з дослідженням 👉

Як працює умовний доступ в Azure AD

Azure AD використовує власний інтелектуальний механізм слідування політикам доступу, щоби не дратувати користувачів, але підтримувати високий рівень безпеки. Цей алгоритм визначає конкретні умови, за яких користувач аутентифікується та отримує доступ до застосунку і даних. Наприклад, він може вимагати багатофакторну автентифікацію користувача, якщо той намагається отримати доступ до застосунку з нового пристрою.

Такий підхід дає надійні засоби контролю за автентифікацією користувачів та отримання ними доступу до важливих застосунків і даних. Це гарантує не лише безперебійну роботу, але й захищає всю вашу організацію від порушень безпеки.

Як захищені ідентифікаційні дані користувачів в Azure AD

В Azure AD доступний інструмент для виявлення ризиків у облікових записах, який постійно відстежує та інформує вас у випадку нетипової поведінки користувачів. Така автоматизація проактивно запобігає зловживанню викраденими ідентифікаційними даними, надсилаючи сповіщення, коли ризик досягає визначеного порогу.

Ви матимете змогу налаштувати автоматичне блокування входу за певних умов, виявити підозрілих користувачів та швидко відкликати доступ, превентивно задля безпеки чи коли він більше не потрібен.

🔔 Виявлення в реальному часі
Інтелектуальні сповіщення системи безпеки в момент, коли ризик ураження ідентифікаційних даних конкретного користувача досягає визначеного порогу

💬 Автоматичне реагування
Можливість встановлення політики автоматичного блокування входу у разі досягнення певного рівня ризику ураження ідентифікаційних даних, автоматизації реагування на поширені сценарії

📌 Інтелектуальний аналіз
Аналіз входів та поведінки користувачів, що у групі ризику, задля усунення потенційних вразливостей. Ретельніше вивчення підозрілих дій у разі інциденту та відповідне реагування

Як працює автентифікація без пароля в Azure AD

Засоби безпеки кінцевих користувачів працюють лише тоді, коли вони не вимагають додаткових дій цих користувачів. Користувачі Azure AD мають змогу безпарольної автентифікації для доступу до ресурсів організації. Немає потреби запам’ятовувати пароль, а це унеможливлює виток інформації, спричинений нехтуванням користувачами базовими правилами безпеки.

Microsoft Authenticator
Для найкращого співвідношення гнучкості, зручності та вартості ми рекомендуємо мобільний застосунок Microsoft Authenticator, що задовольнить всі ваші потреби у двофакторній аутентифікації. Microsoft Authenticator підтримує біометричні дані, як-от відбитки пальців або FaceID, push-сповіщення та одноразові паролі для будь-якого застосунку, підключеного до Azure AD. Microsoft Authenticator можна безоплатно звантажити у магазинах застосунків iOS та Android.

Windows Hello
Для найкращого користувацького досвіду на ПК ми рекомендуємо Windows Hello. Для автентифікації використовується обличчя або відбиток пальця, після чого користувачі отримують безпарольний доступ до застосунків, підключених до Azure AD.

FIDO2
Ви також можете додатково убезпечити  дво- та мультифакторну аутентифікацію й безпарольний доступ апаратними ключами безпеки FIDO2 від Yubico, Feitian Technologies і HID Global.

Понад 150 мільйонів користувачів уже використовують безпарольну аутентифікацію, й ця кількість зростає, що прогнозує нам майбутнє без паролів.

Які застосунки вже інтегровані в Azure AD

Хоча підключення серверних застосунків досить просте, Microsoft продовжує інтегрувати ще більше SaaS застосунків з Azure AD. Галерея ​Azure AD обширна і містить в собі тисячі попередньо інтегрованих SaaS застосунків; ба більше, вона постійно поповнюється.​

Для додавання нового застосунку в галерею Azure AD знадобиться не більше двох днів, що швидше ніж у будь-якій іншій хмарі. Лишень уявіть: ваші користувачі матимуть змогу єдиного входу до всіх необхідних в роботі бізнесових застосунків.

Який загальний економічний ефект переходу на Azure AD

За даним дослідження Forrester, компанії, які захищають усі свої застосунки за допомогою Azure AD, можуть сподіватися на рентабельність інвестицій до 123%.

Azure AD не тільки спрощує керування ідентифікацією (IdM, IAM, IdAM), але й може допомогти:

  • Зменшити витрати, завдяки відмові від локальної інфраструктури
  • Зменшити ймовірність витоку даних
  • Зменшити витрати на роботу служби підтримки, як-от обробку запитів на скидання пароля, і підвищити продуктивність співробітників.

З чого почати міграцію Active Directory у хмару

Перш ніж зануритися в процес міграції Active Directory у хмару, важливо заручитися належною підтримкою та залучити до процесу всю вашу команду.Керівництво має розуміти, що міграція — це частина більших організаційних змін, переходу до більш централізованих, ефективних процесів. Лобіювання питання топменеджерами чи не найважливіший фактор успіху, оскільки лише так коригуються пріоритети. Міграція може відбуватися як на рівні компанії, так і в межах бізнесового підрозділу.

Власники бізнесових процесів, в яких використовуються відповідні застосунки, мають бути залучені з самого початку, бо вони найперше мають взнати переваги та зрозуміти потребу в міграції. Зацікавлені сторони з різних підрозділів, від ІТ до бізнесових – адміністратори баз даних, архітектори, спеціалісти з безпеки та комплаєнсу, – мають бути залучені для встановлення стандартів керування, політик автоматизації та пріоритезації. Така команда також зможе протестувати рішення перед його повноцінним розгортанням.

Не менш важливими у цьому процесі будуть партнери-експерти, які допоможуть вам з розробкою та реалізацією різних сценаріїв міграції. Сторонніх експертів слід залучати якомога раніше і не розглядати їх як лише виконавців, адже вони є важливим компонентом стратегії, планування та, зрештою, виконання. Наявність кваліфікованого досвіченого партнера протягом всього процесу міграції допоможе вам розширити свої навички роботи з хмарою та уникнути ризиків

Як виглядає процес підключення корпоративних застосунків до Azure AD

Сам процес міграції досить простий, особливо якщо ви застосовуєте високорівневе представлення всього процесу.

Спочатку знайдіть і класифікуйте свої застосунки для міграції. Хоча всі застосунки можна перенести в Azure AD, тип застосунку має значення для процесу міграції. Після того, як всі вони будуть класифіковані, можна почати фактичну міграцію. Після перенесення застосунків постійне керування користувачами та доступом стає легким та ефективним, бо ви отримуєте всі можливості та користуєтеся усіма перевагами Azure AD.

Кому потрібна інфраструктура, що лиш нескінченно вимагає докладання зусиль та поглинає гроші. Не бізнес має працювати на інфраструктуру, а інфраструктура на бізнес. Краса криється в простоті й раціональності — тож час відмовитися від складних рішень і надлишкової функціональності на користь сучасних надійних хмарних рішень.

IaaS: почніть новий етап цифровізації з «інфраструктурою як послуга»

Дедалі складніші бізнесові процеси вимагають потужної та стабільної ІТ-інфраструктури. IaaS можна розглядати як...

Хмара
03.06.2022
Актуальне з блогу

Перехід у хмару

Немає нічого неможливого: переваги та недоліки переходу в хмару

Хмара — це майбутнє та крок вперед для кожного. Проте багато компаній досі не розуміють навіщо їм це, як реалізувати...

Хмара
21.07.2021

Перехід у хмару. 5 кроків до успішного впровадження

Компанії, що відкладають перенесення робочих процесів у хмару, втрачають переваги для бізнесу, які могли б отримати...

Хмара
09.07.2021

Що таке електронний підпис (ЕП) та які його типи існують (УЕП, КЕП)

З чого почати впровадження електронного підпису, які він несе переваги, його типи (УЕП, КЕП), та чи обов'язковий для...

Інструменти
09.06.2022

Дізнайтеся як перехід на Azure Active Directory допоможе вам оптимізувати керування користувачами та доступом

Ми знаємо, що кожна компанія унікальна, тому ніколи не калькуємо, а використовуємо свій досвід та експертизу для створення рішень відповідно до конкретних потреб клієнта. Будь-яка співпраця починається з діалогу, тож зв'яжімося! Ми готові зануритися у ваш проєкт негайно.