Поділитися
Ми щосили намагаємося підлаштуватися до мінливого середовища. Безпекові очікування стейкхолдерів зростають до надзвичайного рівня. Компанії балансують між безпекою клієнтів і співробітників, намагаючись подбати про безперервність плину бізнесу, залишаючись в економічній невизначеності.
За результатами опитування компанії Microsoft, 81% бізнесових лідерів відчувають тиск щодо необхідності зниження витрат на безпеку. Однак розумна економія не може відбуватися коштом безпеки або зниженням рівня користувацького досвіду. Для 43% бізнесових лідерів покращення користувацького досвіду залишається пріоритетом, а 41% стверджують, що у їхньому фокусі безпекові заходи для захисту доступу до бізнесових застосунків. Тенденція до віддаленої роботи збільшує вагу цих проблем для ІТ, адже доступ має бути безпечним — звідки б не здійснювався. Багато бізнесових застосунків, які традиційно працювали лише в офісній мережі, тепер мають бути доступні віддалено. Це змушує ІТ-команди прискіпливіше оцінювати чинну інфраструктуру.
Active Directory (AD) — це інтелектуальна служба каталогів у Microsoft Windows Server. Призначена для зручного керування користувачами, ресурсами та службами. AD надає інформацію про об'єкти, дозволяє їх організовувати, керувати доступом до них, встановлює правила безпеки.
Azure Active Directory (Azure AD) — хмарне доступне як послуга рішення (IDaaS), система Microsoft Azure, що дозволяє керувати ідентифікацією для налаштування доступу користувачів і груп до служб і ресурсів. Це результат «еволюційного» розвитку рішень для керування користувачами та доступом, але не заміна служби каталогів у Windows Server (Active Directory). Azure AD дає змогу організувати єдиний вхід як до хмарних бізнесових стосунків, так і до локальних.
Поведінкова аналітика
Умовний доступ
Життєвий цикл користувача
Єдиний вхід
Керування привілейованими користувачами
Ієрархія користувачів
Багатофакторна автентифікація
B2B співпраця
Керування пристроями
Керування доступом до мережі
Керування доступом до ідентифікаційних даних клієнтів
«Digital Transformation Survey» охопило опитуванням 1,500 респондентів з малих й середніх компаній та великих корпорацій у Європі. Вдалося розкрити проблеми цифровізації компаній та роль ІТ-аутсорсингу у цьому процесі. Ознайомтеся з докладними результатами дослідження Keypoint Intelligence на замовлення Konica Minolta.
Azure AD використовує власний інтелектуальний механізм слідування політикам доступу, щоби не дратувати користувачів, але підтримувати високий рівень безпеки. Цей алгоритм визначає конкретні умови, за яких користувач аутентифікується та отримує доступ до застосунку і даних. Наприклад, він може вимагати багатофакторну автентифікацію користувача, якщо той намагається отримати доступ до застосунку з нового пристрою. Такий підхід дає надійні засоби контролю за автентифікацією користувачів та отримання ними доступу до важливих застосунків і даних. Це гарантує не лише безперебійну роботу, але й захищає всю вашу організацію від порушень безпеки.
В Azure AD доступний інструмент для виявлення ризиків у облікових записах, який постійно відстежує та інформує вас у випадку нетипової поведінки користувачів. Така автоматизація проактивно запобігає зловживанню викраденими ідентифікаційними даними, надсилаючи сповіщення, коли ризик досягає визначеного порогу. Ви матимете змогу налаштувати автоматичне блокування входу за певних умов, виявити підозрілих користувачів та швидко відкликати доступ, превентивно задля безпеки чи коли він більше не потрібен. 🔔 Виявлення в реальному часі Інтелектуальні сповіщення системи безпеки в момент, коли ризик ураження ідентифікаційних даних конкретного користувача досягає визначеного порогу 💬 Автоматичне реагування Можливість встановлення політики автоматичного блокування входу у разі досягнення певного рівня ризику ураження ідентифікаційних даних, автоматизації реагування на поширені сценарії 📌 Інтелектуальний аналіз Аналіз входів та поведінки користувачів, що у групі ризику, задля усунення потенційних вразливостей. Ретельніше вивчення підозрілих дій у разі інциденту та відповідне реагування
Засоби безпеки кінцевих користувачів працюють лише тоді, коли вони не вимагають додаткових дій цих користувачів. Користувачі Azure AD мають змогу безпарольної автентифікації для доступу до ресурсів організації. Немає потреби запам’ятовувати пароль, а це унеможливлює виток інформації, спричинений нехтуванням користувачами базовими правилами безпеки. Microsoft Authenticator Для найкращого співвідношення гнучкості, зручності та вартості ми рекомендуємо мобільний застосунок Microsoft Authenticator, що задовольнить всі ваші потреби у двофакторній аутентифікації. Microsoft Authenticator підтримує біометричні дані, як-от відбитки пальців або FaceID, push-сповіщення та одноразові паролі для будь-якого застосунку, підключеного до Azure AD. Microsoft Authenticator можна безоплатно звантажити у магазинах застосунків iOS та Android. Windows Hello Для найкращого користувацького досвіду на ПК ми рекомендуємо Windows Hello. Для автентифікації використовується обличчя або відбиток пальця, після чого користувачі отримують безпарольний доступ до застосунків, підключених до Azure AD. FIDO2 Ви також можете додатково убезпечити дво- та мультифакторну аутентифікацію й безпарольний доступ апаратними ключами безпеки FIDO2 від Yubico, Feitian Technologies і HID Global. Понад 150 мільйонів користувачів уже використовують безпарольну аутентифікацію, й ця кількість зростає, що прогнозує нам майбутнє без паролів.
Хоча підключення серверних застосунків досить просте, Microsoft продовжує інтегрувати ще більше SaaS застосунків з Azure AD. Галерея Azure AD обширна і містить в собі тисячі попередньо інтегрованих SaaS застосунків; ба більше, вона постійно поповнюється. Для додавання нового застосунку в галерею Azure AD знадобиться не більше двох днів, що швидше ніж у будь-якій іншій хмарі. Лишень уявіть: ваші користувачі матимуть змогу єдиного входу до всіх необхідних в роботі бізнесових застосунків.
За даним дослідження Forrester, компанії, які захищають усі свої застосунки за допомогою Azure AD, можуть сподіватися на рентабельність інвестицій до 123%. Azure AD не тільки спрощує керування ідентифікацією (IdM, IAM, IdAM), але й може допомогти:
Перш ніж зануритися в процес міграції Active Directory у хмару, важливо заручитися належною підтримкою та залучити до процесу всю вашу команду. Керівництво має розуміти, що міграція — це частина більших організаційних змін, переходу до більш централізованих, ефективних процесів. Лобіювання питання топменеджерами чи не найважливіший фактор успіху, оскільки лише так коригуються пріоритети. Міграція може відбуватися як на рівні компанії, так і в межах бізнесового підрозділу. Власники бізнесових процесів, в яких використовуються відповідні застосунки, мають бути залучені з самого початку, бо вони найперше мають взнати переваги та зрозуміти потребу в міграції. Зацікавлені сторони з різних підрозділів, від ІТ до бізнесових – адміністратори баз даних, архітектори, спеціалісти з безпеки та комплаєнсу, – мають бути залучені для встановлення стандартів керування, політик автоматизації та пріоритезації. Така команда також зможе протестувати рішення перед його повноцінним розгортанням. Не менш важливими у цьому процесі будуть партнери-експерти, які допоможуть вам з розробкою та реалізацією різних сценаріїв міграції. Сторонніх експертів слід залучати якомога раніше і не розглядати їх як лише виконавців, адже вони є важливим компонентом стратегії, планування та, зрештою, виконання. Наявність кваліфікованого досвіченого партнера протягом всього процесу міграції допоможе вам розширити свої навички роботи з хмарою та уникнути ризиків
Сам процес міграції досить простий, особливо якщо ви застосовуєте високорівневе представлення всього процесу. Спочатку знайдіть і класифікуйте свої застосунки для міграції. Хоча всі застосунки можна перенести в Azure AD, тип застосунку має значення для процесу міграції. Після того, як всі вони будуть класифіковані, можна почати фактичну міграцію. Після перенесення застосунків постійне керування користувачами та доступом стає легким та ефективним, бо ви отримуєте всі можливості та користуєтеся усіма перевагами Azure AD.
Дедалі складніші бізнесові процеси вимагають потужної та стабільної ІТ-інфраструктури. IaaS можна розглядати як...
Хмара — це майбутнє та крок вперед для кожного. Проте багато компаній досі не розуміють навіщо їм це, як реалізувати...
Компанії, що відкладають перенесення робочих процесів у хмару, втрачають переваги для бізнесу, які могли б отримати...
З чого почати впровадження електронного підпису, які він несе переваги, його типи (УЕП, КЕП), та чи обов'язковий для...
Ми знаємо, що кожна компанія унікальна, тому ніколи не калькуємо, а використовуємо свій досвід та експертизу для створення рішень відповідно до конкретних потреб клієнта. Будь-яка співпраця починається з діалогу, тож зв'яжімося! Ми готові зануритися у ваш проєкт негайно.