ПРЕС-РЕЛІЗ

ЗМІНИТИ ВИБІР

Компанія ДП "Коніка Мінолта Україна" ділиться досвідом на конференції Microsoft SWIT 2014

Коніка Мінолта - ІТ - компанія, яка оптимізує не тільки середовища клієнта (друк та документообіг), а й різноманітні внутрішні процеси в своєму бізнесі і може в багатьох з них стати прикладом високотехнологічних ІТ- впроваджень для інших компаній Східної Європи. Ці інновації вже успішно працюють в сервісному підрозділі Коніка Мінолта, в центрі з обслуговування клієнтів, департаменті продажу, а в цій статті мова піде про фінанси.

У Києві 27-28 березня пройшла найбільша технічна конференція Microsoft в Україні - Microsoft SWIT 2014. Це була дійсно одна з найбільш провідних конференцій, на якій розробникам та ІТ -менеджерам було представлено ​​велику кількість виступів доповідачів з усього світу. Фінансовий директор ДП «Коніка Мінолта Україна» -  Ігор Панівко був запрошений організаторами, щоб зробити одну з доповідей.

Ігор презентував слухачам функціонуюче рішення бізнес-аналізу. На впровадження рішення в Україні пішло більше року. Після успішного запуску в Україні цю модель впровадили в Коніка Мінолта Росія за рекордні 3 місяці. З одного боку, таке глибоке занурення фінансового директора в ІТ- тему скоріш за все є винятком, тим більше для українського ринку, де технології все ж відстають від Західної Європи або США. Але, саме це принесло успіх проекту, справа в тому, що без спільної роботи ІТ і фінансів на такому професійному рівні нічого подібного неможливо було б реалізувати.

До впровадження бізнес-аналітики основними завданнями фінансового департаменту був облік інформації з різних систем (4 особи), підготовка внутрішньої і зовнішньої фінансової звітності (10 днів в місяць), бюджетування і планування в електронних таблицях (3 місяці на рік). У цьому процесі Компанія стикалася з низкою проблем, які в загалом є  стандартними для більшості великих компаній. По-перше, різна інформація, одержувана користувачами з ERP-системи, приводила до відсутності чіткого розуміння фінансового результату компанії по бізнес-сегментам. По-друге, велику кількість часу витрачалося на збір і підготовку інформації про бізнес. Кінцевий результат надавався бізнесу пізніше, ніж він його потребував. По-третє, відсутність контролю, порівняння з планом фінансових результатів з фактичними результатами в режимі реального часу. Мова йде про значний обсяг фінансової інформації - у Коніка Мінолта Україна  - 4 канали продажів, 20 внутрішніх підрозділів, 3 стратегічних сегмента ринку, безліч категорій, класифікаторів, необхідних зрізів.

Впроваджена в Коніка Мінолта система, заснована на платформі Microsoft Analysis Services 2012. Були розроблені декілька інтерфейсів для роботи з отриманими даними - у вигляді звітів на сервері Microsoft Reporting Server 2012 для рядових співробітників, і для аналітиків - підключення до OLAP- кубів з Microsoft Excel 2013.

Цілі, які були поставлені перед побудовою Бізнес- Аналітичної моделі в Коніка Мінолта Україна:

- Удосконалено керування контрактами.

- Визначення «справжньої» прибутковості цих контрактів. Тут треба відзначити, що мова йде скоріше не про прості контракти, а про аутсорсингові угоди, коли клієнти платять щомісяця за зроблений друк - а це близько чверті всіх контрактів ДП «Коніка Мінолта Україна».

- Оптимізація процесів Продажів і Обслуговування через впровадження системи управління KPIs .

- Удосконалено планування діяльності компанії.

У підсумку, Коніка Мінолта Україна отримала в своє розпорядження єдину інформаційну модель всього бізнесу: єдині правила визначення фінансових показників по всій компанії, єдине джерело інформації для аналітики, регламентація вихідної інформації (звітів і запитів).

Результат впровадження відразу перевели в кількісні показники:

- Скоротилися витрати Фінансового відділу, мається на увазі значне зменшення часу роботи фінансових аналітиків.

- Відсутність витрат на розробку додаткових звітів.

- Регулярні рейтинги клієнтів і контрактів за прибутковістю відсікли неприбуткові контракти.

- Онлайн-аналіз витрат компанії призвів до зменшення адміністративних витрат на 10 %.

Що ж, у цьому короткому кейсі неможливо розкрити всі нюанси побудови даного рішення. Нехай він швидше виступить натхненням для оптимізації процесів вашого бізнесу. На інновації налаштовувала нас технічна конференція Microsoft, цим же принципом удосконалення бізнес-процесів і надання рішень для бізнесу керується і Коніка Мінолта , як у своїй внутрішній роботі, так і виступаючи консультантом і партнером у сфері друку і управління документообігу для своїх замовників і партнерів.