Кінець підтримки продуктів Microsoft не за горами

Кінець розширеної підтримки Windows Server 2008, Windows Server 2008 R2 та Windows 7. Що це означає?

Зв’язатися з нами

Критична дата для багатьох бізнесів вже зовсім близько. Але про неї мало хто знає. 14 січня 2020 року Microsoft припинив період розширеної підтримки для кількох своїх популярних продуктів, зокрема для Windows Server 2008, Windows Server 2008 R2 та Windows 7.
 

Кінець розширеної підтримки. Що означає ‘End of Extended Support’?


Період розширеної підтримки вже є перехідною фазою між повноцінною підтрикою, коли сервіси регулярно оновлюються та вдосконалюються, та повним припиненням такої подтримки, включаючи продукування оновлень, що стосуються безпеки. Під час періоду розширеної підтримки оновлення з безпеки все ще надаються, але клієнтам необхідно сплачувати Microsoft додаткову плату за будь-який такий випадок. Вартість кожного звернення становить від 500 до 700 доларів. В період розширеної підтримки компанія не бере в роботу запити, що стосуються гарантійної підтримки, змін в дизайні чи розробки нових функцій.

 

Коли період розширеної підтримки продукту завершується, Microsoft припиняє надавати будь-яку підтримку споживачам. Це стосується і безпекових оновлень. Компанії, які продовжують покладатися на одне з таких рішень, піддаються значному ризику.
 

Наслідки для бізнесу, до яких це може призвести

 

Перш за все, існує загроза безпеці. Продукти, які не підтримуються, більше не отримують виправлень, що стосуються безпеки та будь-яких оновлень. Наприклад, сервери, що працюють на застарілому програмному забезпеченні, будуть вразливими до атак нових та розширених вірусів, несанкціонованих вторгнень, зловмисних програм тощо.

 

На додаток до безпекових ризиків: якщо підтримка все ще необхідна, для неї потрібні чималі кошти. Слід буди готовими до екстрених витрат та простоїв в бізнесі. Компанії можуть зіштовхнутися з непердбаченими відключеннями або поганою роботою використовуваних продуктів. Низька продуктивність - це очевидний ризик, спровокований використанням старого обладнання та програмного забезпечення. За даними IDC, сервери, старші 3 років, на 60% частіше виходять з ладу. 


У будь-якому випадку, застаріла операційна система є слабкою основою для впровадження нових проектів в компанії. Часто нові програмні рішення несумісні зі старими операційними системами та можусть стати перешкодою для впроваджень необхідних нових процесів в компанії.


 

Отже, які варіанти?

 

На даний момент для рішень Microsoft є два можливі шляхи:

  • Оновлення до останньої версії (Windows Server 2016, Exchange 2016)

  • Перехід на Office 365 Exchange

  • Перенос програмних додатків з Server 2008 на Azure

 

У випадку, якщо ви вирішили модернізуватися, слід врахувати декілька факторів:

  • Це сервер, на якому працює основний програмний додаток бізнесу?

  • Чи буде ця програма безперебійно працювати з новою версією сервера?

  • Чи потрібно оновити інше програмне забезпечення, що використовується сервером, наприклад, Citrix XenApp?

 

У будь-якому разі, що б не обрав бізнес, це крок вперед. Важливо підійти до нього стратегічно і планово. В ідеалі - завчасно, тобто до того, як ви прокинетеся в день ‘the End of Extended Support’. А ми, Коніка Мінолта, як надійний партнер, допоможемо вам у цьому.